Перший урок у навчальному році – важлива подія як для здобувачів освіти, так і їхніх батьків й викладачів. Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною. Окрім урочистих заходів, обов’язковим, як дає зрозуміти програма Міністерства освіти і науки України, 1-го вересня є й проведення Першого уроку.
Щорічно МОН пропонує свою тематику щодо його проведення, однак ці теми не є обов’язковими і можуть коригуватися педагогом.
Важливо, аби початок нового 2019/2020 навчального року налаштував молодь на навчання, дав їй достатню мотивацію та корисні роздуми. Обираючи ту чи іншу тему, викладачі повинні орієнтуватися на вік учнівської молоді та враховувати актуальність проблематики.
Згідно з листом МОН України 1/9-531 від 23.08.2019 р. «Щодо ціннісно орієнтованої тематики проведення Першого уроку та навчання у 2019/2020 навчальному році» для здобувачів освіти ЗП(ПТ)О будуть корисними наступні теми:
«Правовий статус людини і громадянина в Україні»;
«Людина серед людей»;
«Свобода в житті людини та її межі»;
«Власний шлях до самореалізації або як стати особистістю»;
«Верховенство права: дороговказ чи лише декларація?»;
«Корупція та фаворитизм як крадіжка твого майбутнього» та ін.
Тематику Першого уроку та планування його проведення викладач обирає сам у межах академічної свободи.