МАЄТЕ МЕДІА В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА КОМАНДУ ЕНТУЗІАСТІВ?
ДАВНО МРІЄТЕ ПРО СУЧАСНУ МЕДІАСТУДІЮ?
ПОДАЙТЕСЯ НА КОНКУРС YOUTH MEDIALAB ТА ВІДКРИЙТЕ МЕДІАСТУДІЮ У СВОЄМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ВЖЕ ЦЬОГО РОКУ!
- це проект розвитку шкільних та молодіжних медіа в Україні.
Проект є соціальним та некомерційним, а вся технічна та навчальна підтримка шкільних та молодіжних медіа здійснюється безкоштовно.
Головна мета проекту - дати поштовх розвитку цифрових медіа та редакцій закладів освіти!
У конкурсі можуть брати участь заклади освітиі, які мають практичний досвід у створенні друкованого або онлайн медіаконтенту протягом не менше 1 року. Це школи, гімназії, ліцеї, професійні (професіно-технічні) заклади освіти, центри творчості дітей та юнацтва, молодіжні центри тощо. Один навчальний заклад може подати лише одну заявку.
Для участі необхідно виконати наступні умови:
1. З 5 вересня до 11 жовтня 2019 року включно заповнити реєстраційну форму, а саме:
- вказати повну назву закладу освіти, контактні дані
- заповнити від руки, відсканувати та завантажити письмову згоду адміністрації закладу освіти на участь у конкурсі
- описати наявне у закладі освіти приміщення, у якому в разі перемоги у конкурсі буде встановлено цифрове медіаобладнання
- обґрунтувати у довільній формі, чому саме ваш заклад освіти має стати учасником проекту Youth MediaLab (мотиваційний лист до 300 слів).
- створити і надати посилання на конкурсну відеороботу на тему «Супергерої серед нас», розміщену на YouTube-каналі. Ролик має тривати до 90 секунд та креативно представляти учня або групу учнів з унікальними талантами або навичками. Обов’язково зазначте в описі відео назву закладу освіти, область, район та місто
- завантажити у форму або дати посилання на два приклади попередніх робіт учнів на будь-яку тему
- коротко описати свою редакцію та зазначити контактні дані керівника.
2. Дочекатися оголошення результатів конкурсу 31 жовтня 2019 року на сайті та в соціальних мережах організаторів. Під час оцінювання журі враховуватимуть інформативність заявки, креативність та оригінальність відеороботи, її відповідність визначеній темі.
За результатами конкурсу, який відбудеться у вересні-жовтні 2019 року, проект забезпечить 20 українських закладів освіти з різних регіонів України сучасним студійним обладнанням.
Кожен комплект включатиме:
- монтажний комп’ютер
- цифровий фотоапарат з об’єктивом (з функцією відеозйомки)
- веб-камеру для трансляцій
- набір студійного світла
- цифровий диктофон
- штатив
- студійний тканинний фон
- Wi-Fi роутер
- відповідне програмне забезпечення.
Також протягом навчального року педагоги і редакції відібраних закладів освіти пройдуть інтенсивне навчання з розробки якісного відео- та фотоконтенту, основ цифрової медіаграмотності та стандартів медіа у демократичному суспільстві.
Крім того, в грудні 2019 року проект запустить Всеукраїнську медіаплатформу Youth MediaLab, на якій усі бажаючі навчальні заклади зможуть зареєструвати свій кабінет, опублікувати медіаматеріали, брати участь в конкурсах.
Проект реалізують Міністерство інформаційної політики України та Міністерство освіти та науки України спільно з громадською організацією Change Communication («Комунікації для змін») за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID).